+48 790 404 075 biuro@all4water.pl

Aby mieć dobry wzrok, trzeba pić wodę. 

O oczy warto dbać codziennie. Wszyscy wiemy, że praca przy komputerze, klimatyzacja i zanieczyszczenie powietrza nie sprzyjają zdrowym oczom. Dobroczynny wpływ na wzrok ma natomiast… woda. 
 
Picie odpowiedniej ilości wody wpływa pozytywnie na wzrok i jakość widzenia. Dzieje się tak z kilku powodów. 
 
Po pierwsze, oczy w 98 procentach to właśnie woda. To, co wypełnia gałkę oczną, czyli tak zwane ciało szkliste, w większości składa się z wody. Aby oczy działały prawidłowo, też potrzebują nawilżenia, czyli łez, które chronią oko przed przesuszeniem, zanieczyszczeniami, a także przed bakteriami lub wirusami. 
Kiedy jesteśmy odwodnieni, oprócz uczucia suchości w ustach, w pierwszej kolejności cierpią nasze oczy – powieki są opuchnięte, spojówki przekrwione, a gałki oczne suche. Mała ilość wypijanej wody sprzyja też powszechnej dolegliwości osób, które pracują przy komputerze – zespołowi suchego oka, który objawia się jako dyskomfort, pieczenie, suchość oczu, uczucie piasku i ciała obcego pod powiekami. Dochodzi do niego, kiedy oko nie produkuje łez, albo ich skład jest niewłaściwy. Aby mu zapobiec, warto w czasie pracy systematycznie sięgać po wodę do picia. Niedostateczna ilość wypitej wody sprzyja także rozwojowi jaskry. 
 
Czysta, przefiltrowana woda może przymieść ulgę podrażnionym, zmęczonym oczom. Warto wykorzystywać wodę z sieci wodociągowej, po poprzednim przefiltrowaniu, jako „sztuczne łzy”. Suche gałki oczne łatwo nawilżymy w kąpieli wodnej. Do dokładnie umytej miski nalewamy wodę tak, by swobodnie zanurzyć w niej twarz. Kiedy oczy znajdą się pod wodą, otwieramy je, mrugamy kilkukrotnie i wykonujemy okrężne ruchy okiem. Poczujemy natychmiastową ulgę. Temperatura wody powinna wynosić od 15.6°C do 37.8 °C. 
 
Wystrzegajmy się lodowatej i zbyt gorącej wody, ponieważ taka temperatura może wpłynąć niekorzystnie na nasz wzrok.