+48 790 404 075 biuro@all4water.pl

Pij czystą wodę i chudnij. Woda wspomaga odchudzanie. 

Dlaczego w procesie utraty wagi kluczowe jest picie wody? Wbrew pozorom, woda to składnik diety, który ma ogromny wpływ nie tylko na to, jakie mamy samopoczucie, ale i jak wyglądamy. Woda stanowi ponad połowę masy organizmu. Wydawać by się mogło, że mniejsza ilość wody w organizmie to mniejsza masa, ale jest zupełnie odwrotnie. 
 
Woda wpływa przede wszystkim na metabolizm – pobudza szybkość jego działania, a co za tym idzie, ułatwia procesy trawienia, ale także oczyszczania organizmu z zalegających toksyn. Odpowiednia ilość wody w organizmie pomaga spalać tłuszcz, a w czasie treningu pozwala właściwie rozprowadzać tlen w organizmie. Wpływa też na prawidłową pracę mózgu i innych narządów. Dzięki temu, że pomaga rozprowadzać kluczowe substancje po całym organizmie, sprzyja też prawidłowemu funkcjonowaniu nerek poprzez właściwe ich filtrowanie. 
 
Warto pamiętać, że dziennie spożycie wody powinno wynosić około 2,5 litra, przy czym osoby z dużą nadwagą bądź otyłością potrzebują jej odpowiednio więcej. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, większa masa powoduje większe zapotrzebowanie na wodę do wszystkich procesów organizmu. Po drugie, jeśli decydujemy się już na odchudzanie, woda będzie naszym sprzymierzeńcem. Odpowiednia ilość wody w diecie nawilża także stawy i zapobiega kontuzjom. 
 
Picie wody potrafi skutecznie oszukać głód. Osoby odchudzające się skarżą się, że na nowej diecie są ciągle głodne, ale często tylko im się tak wydaje, bo mylą uczucie głodu z pragnieniem. W wielu przypadkach wystarczy wypić małymi łyczkami szklankę wody i odczekać kwadrans, by uczucie to minęło. Wypicie szklanki czystej wody powinno także stać się nawykiem każdego ranka, usprawnia bowiem funkcjonowanie układu trawiennego na cały dzień. 
 
W czasie diety woda jest naszym sprzymierzeńcem także dlatego, że pomaga wytrwać w postanowieniach. Kiedy się odchudzamy zamieniamy słodkie kaloryczne napoje na bazie cukru na wodę. Czasem tylko to wystarczy, by zacząć tracić zbędne kilogramy. 
 
Picie odpowiedniej ilości wody poprawia także pracę jelit i pozwala pozbyć się zaparć, które na początku diety bywają dokuczliwe.
Podstawą nawodnienia organizmu powinna być czysta woda, ale można ją też wzbogacić o dodatki smakowe, które nie wpłyną na jej kaloryczność. Mogą to być plasterki cytrusów, świeże zioła czy rozgrzewające przyprawy, dzięki którym ukrwienie przewodu pokarmowego zwiększa się, a procesy trawienne przyspieszają.
 
Trzymamy kciuki za wszystkich walczących z nadwagą i pijemy wasze zdrowie – oczywiście szklanką wody.