+48 790 404 075 biuro@all4water.pl

Pracodawco, zapewnij wodę swoim pracownikom.

Jak przypomina Państwowa Inspekcja Pracy, wysoka temperatura na stanowisku pracy ma negatywny wpływ na bezpieczeństwo zatrudnionych, ich stan psychofizyczny, a także wydajność. Dlatego prawo pracy mówi, że pracodawca ma obowiązek zadbać o to, by skutki upałów nie były zbyt uciążliwe dla pracowników. Zgodnie z przepisami, zatrudniający jest zobowiązany w czasie letnich upałów do zapewnienia pracownikom zimnych napojów. Obowiązek taki należy spełnić, gdy praca na otwartej przestrzeni odbywa się przy temperaturze otoczenia przekraczającej 25 stopni Celsjusza, a na stanowisku pracy na przykład w biurze temperatura spowodowana warunkami atmosferycznymi przekracza 28 stopni Celsjusza. Napoje mają być dostępne w ciągu całej zmiany roboczej, w ilości zaspokajającej potrzeby pracujących. Co ważne, pracodawca nie może zrezygnować z dostarczenia napojów, w zamian za wypłacanie pracownikom ekwiwalentu pieniężnego, gdyż złamie przepisy.

Tyle prawo pracy. A jak to wygląda w praktyce? Często pracodawca nie ma możliwości składowania i ciągłego zamawiania napojów w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu pracowników. Tu z pomocą przychodzą rozwiązania Waterlogic – to odpowiedź na potrzebę dostarczania gościom i pracownikom czystej, smacznej wody – ekologicznie, bo bez zbędnych plastikowych butelek, ekonomicznie – bo bez potrzeby zamawiania wody butelkowanej, w której lwią część kosztów stanowi opakowanie i transport.

Bezbutlowe dystrybutory wody, korzystające z podłączenia wprost do sieci wodociągowej sprawiają, że pracownicy mogą sięgać po zdrową, oczyszczoną, chłodną wodę tak często, jak tego potrzebują, praktycznie przez całą dobę, bez konieczności otwierania stołówki, czy zamawiania i magazynowania butli z wodą. Dystrybutory do wody Waterlogic są niezwykle proste w obsłudze, można je postawić praktycznie wszędzie. Nawet, gdy nie mamy pewności, jakiej jakości jest woda z wodociągu, profesjonalne filtry w dystrybutorach zatrzymują bakterie takie jak – E. coli, legionelli, salmonelli, bakterie powodujące zapalenie wątroby, oraz oczyszczają wodę z patogenów, zachowując przy tym minerały i smak wody.

Rezygnacja z zamawiania wody w plastikowych butelkach sprawia, że nie trzeba jej magazynować, myśleć o zapewnieniu dostaw i późniejszej utylizacji jednorazowych plastikowych opakowań, co zapewnia długofalowe oszczędności rzędu 70 procent kosztów zapewnienia wspaniałej jakości wody. To ważne szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy stawiają na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania w swojej firmie.