+48 790 404 075 biuro@all4water.pl

Zdrowe zęby dzięki czystej smacznej wodzie.

Dentyści biją na alarm – coraz więcej pacjentów, także w młodym wieku, ma problemy z próchnicą i kamieniem nazębnym. U podstaw tego stanu leży wiele czynników. U młodzieży jest to na przykład spożywanie słodyczy i słodkich gazowanych napojów w nadmiernych ilościach. Dorośli niby wiedzą, że zęby należy myć po każdym posiłku, ale długie godziny w pracy czy na spotkaniach nie zawsze dają taką możliwość. Dodatkowo, kawa, soki czy napoje gazowane mogą barwić zęby. Co zatem zrobić, by cieszyć się pięknym uśmiechem?
 
Badania naukowe potwierdzają, że z pomocą przychodzi picie czystej wody. Zawarte w niej składniki, takie jak magnez, wapń, sód, chlorki i węglowodany sprawiają, że szkliwo zębów jest twardsze. Co więcej, po posiłkach czy wypiciu napoju, szczególnie kwaśnego, warto najpierw wypić właśnie wodę. Zawarte w potrawach kwasy rozmiękczają szkliwo i sprawiają, że gruntowne szczotkowanie może je uszkodzić. Samo przepłukanie ust wodą pozwala oczyścić je z resztek jedzenia. Dodatkowo, picie zębów pobudza ślinianki do produkcji śliny, a ta pomaga walczyć z bakteriami w jamie ustnej. Płukanie zębów jest niezbędne nawet po wypiciu kompotu, herbaty lub wina.
 
Co więcej, nie jest prawdą, że woda gazowana ma niszczycielski wpływ na szkliwo. Spożywana w rozsądnych ilościach korzystniej działa na zęby niż jakikolwiek słodki napój czy sok owocowy. Nie znajdziemy w niej cukrów, sztucznych barwników, konserwantów czy aromatów, więc można spokojnie ją pić.
Przypominamy, że człowiek powinien wypić około 2 litry wody dziennie. Pijmy ją więc dla zdrowia bez obaw.