+48 790 404 075 biuro@all4water.pl

Jak wybrać dystrybutor wody do biura? 

Standardem jest, że w dużych firmach i małych biurach goście i pracownicy mają dostęp do świeżej, zdrowej wody. Zakup wody w butelkach czy dużych plastikowych butlach jest nieopłacalny i nie ekologiczny. Warto zastąpić ją wodą z dystrybutora podłączanego do sieci wodociągowej. Takie rozwiązanie daje szereg korzyści. Jak wybrać najlepszy dystrybutor do wody? 
 
Zacznijmy od tego, że woda w biurze przestała być już czymś szczególnym. To już prawie norma, bardzo dobrze postrzegana zarówno przez pracowników, jak i gości. Udostępnianie nieograniczonej ilości zdrowej, smacznej wody do jeden z dodatkowych benefitów dla pracowników, który przekłada się także na korzyści dla pracodawcy. Nie tylko poprawia atmosferę w miejscu pracy, dając zatrudnionym poczucie, że się o nich dba, ale i poprawia wizerunek firmy na zewnątrz. Regularne picie wody pozytywnie wpływa na samopoczucie i efektywność pracowników. Stały dostęp do wody w miejscu pracy sprawia, że pracownik nie musi wychodzić po napoje, przez picie wody poprawia się także jego koncentracja i pamięć krótkotrwała. 
 
Także goście firmy chętnie sięgną po zdrową, czystą wodę, którą postawimy na stole w ładnej butelce lub karafce w czasie spotkania biznesowego, konferencji czy szkolenia. 
 
Są rozwiązania zapewniające stały, praktycznie nieograniczony dostęp do wody – także gazowanej. To dystrybutory bezbutlowe. Wybierając takie urządzenie warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i funkcje, ale także na jakość dystrybutora. 
 
Dystrybutor bezbutlowy niesie za sobą szereg korzyści. Wykorzystując wodę z sieci wodociągowej sprawia, że nie trzeba martwić się o magazynowanie i dostarczanie butli czy butelek z wodą. Kupowanie butelek czy butli z wodą bywa kłopotliwe – potrzeba na to czasu, trzeba zaplanować, ile wody potrzebuje firma, trzeba pamiętać o uzupełnieniu zapasów i wreszcie – trzeba gdzieś tą wodę składować. Potem dochodzi jeszcze kwestia pustych opakowań – są one zazwyczaj bezzwrotne, co generuje dodatkowe koszty wywozu odpadów. 
 
Decydując się na zakup bądź dzierżawę dystrybutora mamy możliwość dopasowania go do własnych potrzeb. Stała opłata, niezależnie od ilości wypitej wody pozwala zbilansować budżet firmy, planując oszczędności i dbając o środowisko. Dla przykładu, gdy firma zatrudnia 15 pracowników, dzięki bezbutlowym dystrybutorom rocznie może zaoszczędzić 445 złoty w porównaniu z dystrybutorem butlowym.
 
Możemy wykorzystać powierzchnię, której do tej pory nie wykorzystujemy, bo składowane są na niej pełne i zużyte butle z wodą. Nie trzeba liczyć kosztów i uzależniać ich od ilości wypitej wody. Przy użyciu proponowanego rozwiązania ponosilibyśmy stały koszt – niezależnie od tego ile wody wypijemy, jej ilość jest nielimitowana. Serwisant/dostawca dystrybutorów bezbutlowych będzie pojawiał się tylko dwa razy w roku na standardowe przeglądy zawierające odkamienienie, sanifikację oraz wymianę wszystkich filtrów i żarników UV.
Dystrybutory filtrujące przygotowują świeżą wodę zimną, gorącą, bez zmian temperatury a nawet gazowaną. Różnice w cenach to także wynik różnego zaawansowania i użytych technologii. To te czynniki wpływają na cenę urządzenia, jednak ogromna oferta dystrybutorów sprawia, że każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie. 
Jeśli potrzebujesz dystrybutora wody dla swojej firmy – zachęcamy do kontaktu.