+48 790 404 075 biuro@all4water.pl

O Nas

Nasze długoletnie doświadczenie na platformie branży Vendingowej, ciągłe pragnienie zdobywania nowych rynków oraz determinacja w dążeniu do celu spowodowało, że zdecydowaliśmy się poświęcić rynkowi dystrybutorów do wody, oferując całej rzeszy klientów korzystających z niehigienicznych, klasycznych dystrybutorów, najbardziej zaawansowane technologicznie dyspensery bezbutlowe.

Po szczegółowej analizie światowego rynku postanowiliśmy postawić na lidera tego segmentu a mianowicie markę WATERLOGIC.

Woda gazowana nie tylko do picia

​Naturalna woda gazowana świetnie gasi pragnienie i nawadnia organizm. Jednak to nie jedyne zastosowania napoju z bąbelkami. Chętnie sięgną po nią także miłośnicy porządku, wielbiciele kwiatów, a nawet automaniacy. Poznaj nietypowe zastosowania wody gazowanej.

Woda gazowana kojarzy się nam z orzeźwiającym napojem, spożywanym w upalny letni dzień. Tymczasem picie wody gazowanej to nie jedyny sposób na jej mądre wykorzystanie. Jest wiele zastosowań wody, które z pewnością zaskoczą wielu z Was.
Okazuje się, że gazowana woda służy roślinom doniczkowym, szczególnie tym, które lubią kwasowe podłoże, jak na przykład storczyki. Można ją wykorzystać do podlewania roślin zamiast mieszanki nawozów, trzeba jednak zadbać o to, by była w temperaturze pokojowej. Woda zawiera odżywcze minerały (jak wodorowęglan potasu, fosforan disodowy i cytrynian sodu), które doskonale wzbogacają glebę, a rośliny nabierają pięknej barwy i nie blakną.

Woda gazowana przyda się także w codziennych porządkach. Kiedy przytrafi nam się zaplamienie tłustą substancją, zamiast sięgać po odplamiacz, który możne pozostawiać ślady, sięgnijmy po szklankę gazowanej wody. Trzeba polać nią plamę, a następnie potrzeć o siebie zaplamiony materiał. Ten sposób okazuje się w wielu przypadkach skuteczny.

Jeśli już jesteśmy w łazience, to warto zastosować wodę gazowaną do łagodnego czyszczenia chromowanych powierzchni. Taka woda świetnie usuwa plamy i smugi z armatury dzięki gazowi, który usunie z metalowych części brud i początki zakamienienia. Wystarczy przetrzeć je miękką ściereczką nasączoną wodą gazowaną.

Woda usuwa też – na takiej samej zasadzie – uporczywe plamy po kawie i herbacie z naczyń. Denerwujący brązowy osad zniknie, kiedy napełnimy kubek gazowaną wodą i pozostawimy na noc. Kwas węglowy pomoże w pozbyciu się osadu bez szorowania. Sprawdzi się także w przypadku przypalonych garnków i patelni – ważne jest, by postarać się je zalać wtedy, kiedy są jeszcze ciepłe. Gazowana woda, dzięki dwutlenkowi węgla, odczepia resztki jedzenia od dna i ścianek naczyń, co pomaga je umyć.

To także baza świetnego środka do czyszczenia tapicerki, szczególnie tej mocno zabrudzonej. Trzeba wymieszać kubek wody gazowanej, kubek octu i pół kubka płynu do naczyń. Kiedy dokładnie połączymy składniki, wystarczy nałożyć ten płyn na tapicerkę za pomocą butelki ze spryskiwaczem. Płyn wcieramy za pomocą miękkiej szczoteczki, a potem pozostawiamy do wyschnięcia. Nie tylko pozwala pozbyć się plam, ale także przykrych zapachów, na przykład wtedy, kiedy fotele zabrudziły zwierzęta domowe.

Jeśli już jesteśmy przy samochodzie, to nic nie jest w stanie tak skutecznie wyprowadzić kierowcy z równowagi, jak ubrudzone ptasimi odchodami szyby. Każdy z nas wie, ile czasu potrafi zająć doprowadzenie szyb do czystości. Tymczasem wystarczy zalać je gazowaną wodą, a po minucie wytrzeć papierowym ręcznikiem. Właściwości gazowanej wody sprawią, że nie trzeba będzie poświęcić długich chwil na szorowanie.

Pod wpływem gazu zawartego w wodzie łatwiej odkręcimy zapieczone śruby – wystarczy je polać wodą, i wrócić do czynności za pięć minut. Dwutlenek węgla wchodzi w reakcję z rdzą, skutecznie pomagając w odkręcaniu śrub.

Na koniec – prosty trik na puszyste naleśniki. Każdy łasuch doceni tu właściwości pęcherzyków sody, które napowietrzają ciasto, kiedy zamiast mleka doda do ciasta na naleśniki gazowanej wody.

Na szczęście, nie trzeba kupować hektolitrów wody butelkowanej. Wystarczy zdecydować się na dystrybutor bezbutlowy z opcją wody gazowanej, podłączany bezpośrednio do sieci wodociągowej