+48 790 404 075 biuro@all4water.pl

Systemy połączeń John Guest

Zestaw Waterblock + Przyłącza Wody

Zawór Water Block jest urządzeniem zabezpieczającym przed zalaniem i kontrolującym maksymalny, jednorazowy pobór wody w zakresie od 5 do 50 litrów. Urządzenie mierzy ilość litrów wody, przepływających przez Water Block w jednym cyklu. Kiedy ilość litrów osiąga ustaloną wartość, Water Block zatrzymuje przepływ i zabezpiecza zawór aż do interwencji użytkownika. Jeżeli ilość litrów pobieranych przez urządzenie jednorazowo nie osiąga ustalonej wartości, to Water Block samoistnie resetuje się i przy następnym cyklu poboru wody zaczyna mierzenie od nowa. Water Block nie potrzebuje zasilania elektrycznego i jest montowany pomiędzy siecią wodociągową, a urządzeniem (np. wyposażeniem AGD, automatem do kawy lub napoi, dystrybutorem wody itp).

Złączki wtykowe PI

Złączki wtykowe PI oferowane są do rur o wymiarach 5/32” (4 mm) do 1/2” (12,7 mm). Złączki wtykowe są wykonane z kopolimeru acetalu w kolorze szarym oraz z przeznaczonej do produktów spożywczych uszczelki pierścieniowej z nitrylu. Ponieważ materiały te umożliwiają zastosowanie w branży spożywczej, złączki wtykowe nadają się idealnie do zastosowań w instalacjach wody pitnej i w branży spożywczej.

Zawory kurkowe odcinające

Zawory kurkowe odcinające John Guest wykonane są z białego polipropylenu i wraz z uszczelkami pierścieniowymi EPDM zostały opracowane zgodnie z normami obowiązującymi w branży spożywczej specjalnie do zastosowania z wodą pitną. W przypadku stosowania ich do innych napojów prosimy o skontaktowanie się z nami. Zawory kurkowe odcinające nie nadają się do zastosowań z gazami wybuchowymi, ropą naftową i innymi materiałami pędnymi oraz w instalacjach grzewczych i tym podobnych dziedzinach.

Zawory

Wytwarzany ze względu na duże zapotrzebowanie, zgłaszane przez wiodące firmy branży napojów (tylko na bazie wody), zawór przeciwzwrotny zapewnia szczególną ochronę na wypadek cofania się strumienia płynu. Wykonanie to zawiera mechanizm sprężynowy, wymieniony na liście artykułów dopuszczonych przez WRC, stosowany już i przetestowany w innych produktach JG. Zawór można zamontować w dowolnym położeniu. Strzałka wskazuje kierunek przepływu.

Seria produktów PP calowe

Seria produktów PP dla calowych wymiarów rurowych została wykonana z białego polipropylenu (PP) oraz wyposażona w przeznaczoną do kontaktu z żywnością uszczelkę pierścieniową z EPDM. Złącza PP zostały opracowane specjalnie do zastosowań z wodą pitną w systemach uzdatniania wody itp. W przypadku zastosowań z innymi cieczami prosimy o kontakt. Nie stosować do sprężonego powietrza, zastosowań z gazami wybuchowymi, ropą naftową, innymi cieczami oraz w instalacjach grzewczych itp. zastosowaniami.

Seria produktów CI calowe

Złącza wtykowe serii CI wykonane są z białego kopolimeru acetalu (POM) i wyposażone w przeznaczoną do kontaktu z żywnością uszczelką pierścieniową z EPDM. Zalecane są szczególnie w instalacjach wodnych i napojowych Nadają się one równocześnie do zastosowania z innymi cieczami i są szczególnie zalecane w podanej specyfikacji technicznej do instalacji z wodą o zmiennej temperaturze (gorącą i zimną). Niektóre złączki można otrzymać z czerwonymi lub niebieskimi oprawkami. Produkty z serii CI nie nadają się do zastosowań ze sprężonym powietrzem i próżniowych.