+48 790 404 075 biuro@all4water.pl

W pielęgnacji włosów najważniejsza jest woda. 

Piękne, mocne włosy są ozdobą i powodem do dumy wielu z nas. To, jak szybko rosną, w jakiej są kondycji i jak zachowuje się skóra głowy, zależy także od wody. Nie pomogą najdroższej suplementy i najbardziej wyrafinowane zabiegi fryzjerskie, jeśli nie zadbamy o to, co pijemy i w jakiej wodzie myjemy włosy.
Dlaczego na stan włosów wpływa woda? Spoiwem włosów są naturalne tłuszcze, ceramidy, które są odpowiedzialne właśnie za wiązanie cząsteczek wody. To sprawia, że włosy mają odpowiednią objętość, są błyszczące i sprężyste. Woda stanowi aż 10 procent włosów. Szkodzi im wahanie temperatury, suche powietrze, czy nieodpowiednie kosmetyki. To wszystko, wraz z małą ilością wypijanej wody, sprawia, że tracą warstwę ochronną, stają się szorstkie, twarde i łamliwe, a skóra głowy narażona jest na powstawanie łupieżu.

Aby mieć zadbane, lśniące włosy, trzeba nawilżać je od środka i na zewnątrz. Kiedy pijemy właściwą ilość wody, czyli około 2 litry dziennie, poprawia się metabolizm, a wraz z nim wchłanianie witamin i minerałów, odpowiedzialnych także za stan włosów. Co ważne, odwodnienie organizmu może doprowadzić nawet do zatrzymania wzrostu włosów. Nawet najlepsze kremy czy kuracje nie pomogą, jeśli notorycznie przyjmujemy za mało płynów. Włosy stają się cienkie, rzadkie, szorstkie i nieprzyjemne w dotyku.

Przy procesie nawodnienia organizmu warto sięgnąć po wodę wysokiej jakości, czyli przefiltrowaną. Filtracja wody nie pozbawia jej minerałów i mikroelementów, a jedynie osadów i niekorzystnych, obcych substancji chemicznych, które szkodzą zdrowiu.

Także przy codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy warto zastanowić się, jakiej wody używamy. Włosom szkodzi tak zwana twarda woda. Jak sprawdzić, czy problem twardej wody występuje u nas w domu? Trzeba przyjrzeć się wnętrzu czajnika – jeśli jest tam kamień, to woda z pewnością jest twarda. Mycie włosów w takiej wodzie nie jest skuteczne – kosmetyki myjące w połączeniu z taką wodą tworzą nierozpuszczalne sole, które osadzają się na pasmach, zamykają łuski włosów, blokują pory skóry głowy i wysuszają ją. Włosy są szorstkie, puszą się, nie chcą się układać.
Zmiękczenie wody z kranu wydaje się trudne. Nic bardziej mylnego. Najbardziej skutecznym i wygodnym jest instalacja filtra, który wodę zmiękczy.