+48 790 404 075 biuro@all4water.pl

Woda w nowym budynku – jak zadbać o jej jakość? 

Boom na rynku budowlanym sprawia, że ceny nowych inwestycji zapraszają do przeniesienia siedziby firmy do nowo wybudowanej lokalizacji. Już na etapie projektowania warto zadbać o różne aspekty instalacji – także o wodę, która będzie służyła do picia, czy także do produkcji. Jak szybko i wydajnie poprawić jej jakość?

Często nie myślimy o tak banalnych rzeczach, jak właśnie woda. Tymczasem dorosły człowiek powinien wypijać 2,5 litra płynów dziennie. Kiedy pijemy za mało wody, dochodzi też do problemów z koncentracją, z podejmowaniem trafnych decyzji. Tym samym ilość wody jest kluczowa dla efektywności pracowników, podnosi też ich odporność na infekcje. Słowem – zapewnienie pracownikom wody jest jedną z podwalin sukcesu w każdym biznesie. Nie powinno kojarzyć się jednak z potrzebą przebudowy instalacji wodociągowej, wydzielenia osobnego pomieszczenia magazynowego czy zapewnienia dostaw uzależnionych od ilości pracowników i gości w firmie. Jak się tego ustrzec? Nowoczesne systemy filtracji wody pozwalają na zapewnienie skuteczności przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Rozwiązaniem, pozwalającym na dostęp do wody zimnej, gorącej i gazowanej, są dystrybutory bezbutlowe. Taki system przynosi wiele korzyści i oszczędności, bo pozwala na swobodny dostęp do wody, oraz eliminuje konieczność dostaw i serwisu. Wykorzystując wodę z sieci wodociągowej dyspenser sprawia, że nie trzeba martwić się o magazynowanie i dostarczanie butli czy butelek z wodą. Kupowanie butelek czy butli z wodą bywa kłopotliwe – potrzeba na to czasu, trzeba zaplanować, ile wody potrzebuje firma, trzeba pamiętać o uzupełnieniu zapasów i wreszcie – trzeba gdzieś tą wodę składować. Potem dochodzi jeszcze kwestia pustych opakowań – są one zazwyczaj bezzwrotne, co generuje dodatkowe koszty wywozu odpadów. Te wszystkie problemy logistyczne znikają w czasie użytkowania dystrybutora bezbutlowego. Co więcej, urządzenia zostały zaprojektowane tak, by stanowić ozdobę pokoi socjalnych i sal konferencyjnych.

Dzięki posiadaniu takiego dystrybutora pracownicy firmy moją zrezygnować również z używania czajników, ponieważ dostęp do wody gorącej umożliwia zaparzenie aromatycznej kawy czy herbaty. Nawet, gdy nie mamy pewności, jakiej jakości jest woda z wodociągu, profesjonalne filtry w dystrybutorach zatrzymują bakterie takie jak – E. coli, legionelli, salmonelli, bakterie powodujące zapalenie wątroby, oraz oczyszczają wodę z patogenów, zachowując przy tym minerały i smak wody.